Sayfalar

14 Ocak 2016 Perşembe

Karlar Ülkesi konseptli doğum Günümüz

Çokkk uzun zaman oldu değil mi?Evet uzun zaman oldu en son yayınladığım postun ardından aylar geçmiş.Bunun sebebini hemen açıklayayım,bir akıllı telefon aldım ve pc den tamamen uzaklaştım hem iyi oldu benim için hem kötü insanoğlu rahatlığa çabuk alışıyor.Telefondan da denedim denemedim mi zannediyorsunuz ama beceremedim e onu da öğrenirim elbet.Tekrar beni pc başına oturtturan sebepse sarı prensesimin doğum günü partisi.Facebok sayfamda çok detaylı olmamakla birlikte bir kaç  şey  paylaşmıştım fakat neler ikram ettiğimi soran çok oldu bende kapsamlı bir post hazırlayayım dedi.Belki bu konseptle doğum günü yapmak isteyenlere fikir olur.İlk defa bu kadar kapsamlı bir doğum günü partisi yaptık önceden de kutluyorduk ama evde kendi aramız da geçiştiriyorduk.Kızım canım yavrum tam 10 yaşına bastı.Bundan sonra artık genç kızlığa adım atacak o yüzdendir ki çok özendim, belki bir daha böyle bir doğum günü partisi istemeyecek.10 yaşa uygun güzel bir şeyler yapmak istedim tabi elimden geldiğince.Eminim bundan kat kat güzellerini yapanlar vardır aranız da ama dediğim gibi elimden geldiği kadar...Şimdi gelelim detaylara;

 Aklım da hep bir frozen kostümü vardı ancak fiyatları çok fazlaydı ve kızımın yaşından dolayı biraz çocuksu kalacağını düşündüm.Bende oturdum kendim diktim toplamda kıyafeti için 25 tl harcadım. Konsept gereği mavi beyaz olması gerekiyordu.Frozenin kıyafetine benzer kuyruklu bir şeyler yapıverdim işte.

 Havalar da uçuyor şu an çocukları mutlu etmek aslında ne kadar kolay.
 İkramlarımızı dağıtırken biraz karmaşa olmadı değil hani,olsun çocuklar mutlu olsun yeter.
İşte masamız çok fazla süsleme istemedim sadece mavi beyaz balonlarla süsledik zaten çocuklara balonlar yetti de arttı bile.                                
                                                    


 Şimdi bunlar moda konsepte göre her türlüsü var. Güzel bir anı için alınabilir ama şart mı tabiki değil.
 Kuzum için hazırladığım buzdolabı magnetleri doğum günümüze gelen arkadaşlarına birer hatıra kalsın istedik.İlerleyen fotolarda daha kapsamlı yayınladım.
 Aslın da basit ve çocukların seveceği ikramları hazırladım.Hepsinin tarifini rahatça bulabirsiniz.Bu topları bilmeyen yoktur herhalde bisküvili toplar.
 Mercimek köftesi
 Elmalı kurabiye
 Olmazsa olmaz sarma 
 Mavi beyaz şeker hamurlu kurabiye
 ıspanaklı börek
 Kardan adam tatlısı
 civciv patates püresi

 Cupcake
 Mayalı peynirli poğaça 
  marşmelov


 

Vee son olarak konseptimize uygun frozenli pastamız


 Az ama öz hiç bir şey ziyan olsun istemedim çok şükür hepsi tam tamına yetti çöpe atılan hiç bir şey olmadı.  Dağıttığımız buzdolabı magnetlerinin detaylı fotoğrafları.
İşte böyle umarım faydalı olabilmişimdir Benimle iletişime geçmek için facebok sayfamdan yada elbecerisi@gmail.com adresinden mesaj atabilirsiniz.Görüş ve önerilerinize açığım efendim. Açılışı yaptım artık benden kurtuluşunuz yok diğer yaptıklarımı sırasıyla paylaşacağım bekleyin beniii :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder